Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie-Powiat Grodzki w związku z możliwością wystąpienia wysokich temperatur oraz prognozowanymi upałami informuje kierowników budów, że na terenie prowadzonych robót budowlanych należy zadbać
o bezpieczeństwo osób wykonujących roboty budowlane.
W szczególności poprzez:
- Zapewnienie odpowiednich warunków do pracy w wysokich temperaturach, w tym dostęp do wody pitnej i pomieszczeń zacienionych lub chłodzonych.
- Modyfikację organizacji pracy, w miarę możliwości ograniczenie wykonywania najbardziej uciążliwych prac fizycznych w godzinach największego nasłonecznienia.
- Ograniczenie prowadzenia robót budowlanych powodujących pylenie.
- Monitorowanie stanu zdrowia pracowników oraz reagowanie na objawy odwodnienia, udaru cieplnego lub innych dolegliwości związanych z upałami.
- Przestrzeganie zasad BHP dostosowanych do panujących warunków atmosferycznych.
Bezpieczeństwo i zdrowie osób wykonujących roboty budowlane jest priorytetem, dlatego niezbędnym jest wdrożenie koniecznych działań zapobiegawczych, minimalizujących negatywny wpływ wysokiej temperatury na te osoby.




