e-budownictwo logo
Biuletyn Informacji Publicznej - logo
ikona-język-migowy

Komunikat Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Krakowie – Powiat Grodzki w sprawie robót budowlanych prowadzonych podczas wysokich temperatur.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Krakowie-Powiat Grodzki w związku z możliwością wystąpienia wysokich temperatur oraz prognozowanymi upałami informuje kierowników budów, że na terenie prowadzonych robót budowlanych należy zadbać
o bezpieczeństwo osób wykonujących roboty budowlane.

W szczególności poprzez:

  • Zapewnienie odpowiednich warunków do pracy w wysokich temperaturach, w tym dostęp do wody pitnej i pomieszczeń zacienionych lub chłodzonych.
  • Modyfikację organizacji pracy, w miarę możliwości ograniczenie wykonywania najbardziej uciążliwych prac fizycznych w godzinach największego nasłonecznienia.
  • Ograniczenie prowadzenia robót budowlanych powodujących pylenie.
  • Monitorowanie stanu zdrowia pracowników oraz reagowanie na objawy odwodnienia, udaru cieplnego lub innych dolegliwości związanych z upałami.
  • Przestrzeganie zasad BHP dostosowanych do panujących warunków atmosferycznych.

Bezpieczeństwo i zdrowie osób wykonujących roboty budowlane jest priorytetem, dlatego niezbędnym jest wdrożenie koniecznych działań zapobiegawczych, minimalizujących negatywny wpływ wysokiej temperatury na te osoby.